svplfrende

Top 6 przydatnych akcesoriów do basenu ogrodowego

Przebywanie w basenie jest przyjemniejsze po wyposażeniu go w różnorodne akcesoria wspomagające. Sprzęty i urządzenia zadbają o odpowiednią temperaturę i czystość wody oraz zwiększą komfort użytkowania basenu. Z jakich akcesoriów warto korzystać?

W co wyposażyć basen?

Lampy LED — oświetlenie montowane pod powierzchnią wody sprawia, że kąpiel wieczorem i nocą zyskuje niepowtarzalny urok.

Siatki, szczotki — siatki umożliwiają szybkie oczyszczenie basenu z zalegających w nim większych śmieci. Do dokładniejszego sprzątania można wykorzystać ręczne szczotki do ścian oraz takie, które wykorzystują podciśnienie.

Przeciwprąd do basenu — urządzenie wytwarza opór wody, dzięki czemu można trenować, pływając w miejscu. Idealny sprzęt do aerobiku, masażu i wszelkich innych ćwiczeń w wodzie. Siłę strumienia można regulować i dostosować do indywidualnych potrzeb.

Chlorator soli — urządzenie, w którym dokonują się reakcje chemiczne przekształcające sól w potrzebny do dezynfekcji chlor. Jest to dużo lepsze i wygodniejsze rozwiązanie niż ręczne dozowanie środków, szczególnie że chlor to substancja żrąca.

Folia solarna na ręcznym zwijaczu — folię rozkłada się na powierzchni wody, aby ograniczyć parowanie i wychłodzenie wody. Dodatkowo folia chroni basen przed przedostawaniem się do niego zanieczyszczeń.

Prysznic solarny — można pod nim opłukać całe ciało lub wyłącznie stopy, ponieważ niektóre modele są wyposażone w wygodną nasadkę do płukania stóp. Woda pobierana jest wprost z węża ogrodowego, a następnie ogrzewana. Pojemność natrysku wynosi od 18 do 38 l.