svplfrende

Odkurzacz do czyszczenia basenu – jaki wybrać?

Klimat w naszym kraju staje się z roku na rok coraz cieplejszy, więc nic dziwnego, że domowe baseny zyskują tak ogromną popularność i pojawiają się na posesjach wielu osób. Krystalicznie czysta, zimna woda w gorące dni lata jawi się niczym spełnienie marzeń. Aby móc się jednak cieszyć taką kąpielą we własnym ogrodzie, trzeba odpowiednio zadbać nie tylko o otoczenie, ale również o samą wodę i zbiornik. W mniejszych basenach sprawdzają się proste filtry oraz chlor, ale te większe potrzebują już specjalistycznego sprzętu, który zadba o najwyższą czystość wody i ścianek.

Jak czyścić basen ogrodowy?

Właściciele nawet niewielkich basenów muszą zmierzyć się z problemem zanieczyszczania wody. Liście, różnego rodzaju opady, a nawet samo korzystanie z wody, wpływa na jej zabrudzenie. Co istotne, nie jest to tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia, ponieważ brudna woda może podrażniać skórę, oczy oraz włosy. Jak więc czyścić basen? Najlepiej postawić na odkurzacze basenowe, które bez problemu poradzą sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, nawet tymi najbardziej kłopotliwymi. Urządzenia można podzielić na odkurzacze basenowe ręczne lub automatyczne, a wybór właściwego modelu jest w dużej mierze uzależniony od wielkości posiadanego zbiornika.

Jaki odkurzacz do basenu wybrać?

Decydując się na zakup odkurzacza basenowego, należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Po pierwsze, jaka jest wielkość naszego zbiornika ogrodowego? W przypadku większych basenów lepszym rozwiązaniem będzie raczej odkurzacz basenowy automatyczny, który samoistnie poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, zarówno tymi unoszącymi się na powierzchni wody, jak i tymi znajdującymi się na dnie oraz ściankach zbiornika. Z kolei w przypadku mniejszych basenów z powodzeniem można postawić na odkurzacze ręczne, jednak trzeba pamiętać, że jakość czyszczenia jest w dużej mierze uzależniona od osoby obsługującej takie urządzenie oraz wymaga poświęcenia czasu na sprzątanie.

Jak działa odkurzacz basenowy?

Nazwa odkurzacz basenowy automatycznie nasuwa skojarzenia z domowym odkurzaczem i jest to jak najbardziej słuszna droga. Odkurzacze basenowe zasysają zanieczyszczenia, więc za ich pomocą możesz nie tylko zebrać unoszące się na wodzie drobne liście i innego odpady, ale przede wszystkim dokładnie oczyścić dno i ścianki zbiornika. W zależności od wybranego modelu w zestawie znajdują się różnorodne szczotki, myjki i przyssawki, dzięki którym urządzenie może dotrzeć nawet do trudno dostępnych zakamarków, załamań i kątów. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to właśnie w takich miejscach mogą rozwijać się bakterie i grzyby, które są zmorą nieczyszczonych basenów i powodują powstawanie nieprzyjemnego koloru wody.

Odkurzacz do czyszczenia basenu

Odkurzacze basenowe – dlaczego warto?

Budowa basenu to inwestycja na długie lata, która przez ten okres na pewno przyniesie mnóstwo radości i dobrej zabawy w gronie rodziny i znajomych. Jednakże, aby tak się stało, trzeba wziąć na siebie odpowiedzialność za utrzymanie zbiornika wodnego w odpowiedniej czystości, nawet jeśli prace porządkowe nie wydają się łatwym i przyjemnym zajęciem. Na szczęście odkurzacze basenowe mogą wykonać większość pracy za nas, dzięki czemu sprzątanie nie będzie nigdy więcej problemem. Co więcej, takie urządzenia zrobią to z pewnością dużo dokładniej, więc zwiększy się okres użytkowania tego konkretnego basenu, gdyż na wydłużenie „żywotności” zbiornika duży wpływ ma odpowiednia dbałość o czystość i jakość wody.