svplfrende

Kiedy najlepiej kupować basen ogrodowy?

Własny basen to niewątpliwie olbrzymie udogodnienie, które pozwala na relaks i dobrą zabawę w zaciszu swojego ogródka. Do wyboru mamy naprawdę wiele możliwości od prostych basenów rozporowych, przez stelażowe do niecek basenowych, do wkopania w ziemi. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, kiedy jest dobry czas, aby kupić basen ogrodowy? Sprawdź, czy warto posiadać własny basen przydomowy oraz kiedy jest najlepszy czas na jego kupno!

Kiedy zdecydować się na basen ogrodowy?

Niewielki basen ogrodowy można postawić w swoim ogródku bez pozwolenia. Jest on więc doskonałym wyborem dla każdego, kto uwielbia wodne szaleństwa oraz posiada, chociaż kawałek własnego ogródka. Z atrakcji tej mogą korzystać nie tylko dzieci, ale również dorośli, dzięki czemu jest to wspaniały pomysł na relaks dla całej rodziny.

Do wyboru mamy wiele rodzajów basenów ogrodowych, wśród których największą popularnością cieszą się:

Basen plastikowy do wkopania, czyli niecki basenowe to rozwiązanie na wiele lat, które wyróżnia się największą trwałością oraz wygodą użytkowania. Aby jednak cieszyć się ich jakością, warto postawić na sprawdzonych sprzedawców o dobrej opinii. Dodatkowo należy zastanowić się nad kształtem niecki, dzięki czemu możesz korzystać z basenu dokładnie tak, jak lubisz.

basen ogrodowy

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje basen ogrodowy tego typu? Zazwyczaj ceny średniej wielkości basenów oscylują w okolicach 25 000 zł. W ofercie można jednak znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe wersje, które uzależnione są od kształtu, głębokości, wielkości oraz zastosowanych materiałów. Dodatkowo znacznie mniejszy wydatek będą stanowiły baseny dmuchane, rozporowe i stelażowe, które jednak zazwyczaj nie są tak wytrzymałe, jak wersje plastikowe.

Jeśli rozważasz zakup własnego basenu przydomowego, zapoznaj się z artykułem:Jak przygotować ogród do budowy basenu?

Gdzie i kiedy kupić basen przydomowy?

Wiele osób marzących o kąpielach w zaciszu własnego ogrodu zadaje sobie pytanie, gdzie kupić basen ogrodowy oraz kiedy jest na to najlepszy moment. Czasami trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, jednak pewne jest, że kupowanie basenu w szczycie sezonu może wiązać się z wydłużeniem czasu oczekiwania na basen, gdyż w pierwszej kolejności realizowane są rezerwacje z okresu jesienno-zimowego.

Zakupu basenu można więc dokonać o każdej porze roku. Jednak dobrym pomysłem jest zakup poza gorącym sezonem, gdyż można zarezerwować sobie realizacje w dogodnym dla siebie okresie i cieszyć się własnym miejscem do kąpieli podczas lata.

Kiedy zatem najlepiej rozejrzeć się za basenem ogrodowym? Pierwszą idealną porą jest jesień, kiedy wielu sprzedawców organizuje wyprzedaże posezonowe.Zdarza się jednak, że świeżo po lecie nie myślimy jeszcze o sezonie, który nadejdzie dopiero za rok. Warto jednak zdecydować się na zakup maksymalnie w lutym, który uznawany jest nadal za miesiąc zimowy. W marcu natomiast przyroda budzi się do życia, co wybudza nas również ze stagnacji, motywując do aranżacji swoich stref relaksu w ogrodzie.

Najlepszym okresem na zakup basenu jest więc październik i listopad. W tym czasie pojawia się największa dostępność rodzajów basenów, można więc znaleźć odpowiedni model w najniższej cenie i spodziewać się najkrótszego czasu oczekiwania na zamówienie.

W przypadku realizacji pool-design dobrym momentem na zakup basenu na kolejny rok są miesiące od października do stycznia. Dlaczego? Ponieważ to właśnie wtedy otrzymujesz gwarancję miejsca w planie dostaw sklepu. W swoim asortymencie sklep posiada określone modele niecek, które są produkowane tuż przed dostawą do klienta. Rzadko kiedy baseny są magazynowane. Stąd często w sezonie, gdy liczba zamówień na dany model się nawarstwi, czas oczekiwania się wydłuża, dlatego lepiej zamówić basen już wcześniej.

Z czasem wiele osób rozpocznie budowę kąpieliska ogrodowego, a wtedy asortyment może być nie tylko droższy, ale również bardziej ograniczony. Nie warto więc tego odkładać na potem.

basen ogrodowy

Basen ogrodowy – czy warto kupić?

Jeśli rozważasz własny basen przydomowy i zastanawiasz się, czy warto go kupić, mamy dla ciebie wiele argumentów, które powinny cię przekonać. Przede wszystkim przydomowa strefa relaksu to szansa na odpoczynek po ciężkim dniu w pracy lub na zabawę z dziećmi, która buduje piękne wspomnienia. Basen ogrodowy większych rozmiarów jest również doskonałą okazją do regularnych treningów. Jak wiadomo, pływanie doskonale odciąża kości i stawy, jednak motywuje do pracy mięśnie, dlatego treningi pływackie zalecane są w wielu jednostkach chorobowych. Jest to jednak również doskonała metoda zwiększająca wytrzymałość oraz sprawność. Własny basen to nie tylko intymna strefa relaksu oraz idący za nią prestiż, ale również szansa na oszczędności. Dzięki niemu możesz zrezygnować z zakupu karnetu na pływalnię, co szybko odczujesz we własnym portfelu.

Ponadto ważne jest również to, że kiedy miejsca rekreacyjne zostają zamknięte, tak jak na przykład podczas pandemii koronawirusa, nie musisz się tym przejmować, ponieważ posiadasz własny basen, który gwarantuje Ci bezpieczeństwo i komfort w przystępnej cenie.

Kiedy podejmiesz już decyzję o budowie własnego basenu, poszukaj modelu dopasowanego do swoich potrzeb. Kupując wybraną nieckę basenową w okresie jesiennym, możesz wiele zaoszczędzić i dzięki temu pozwolić sobie na zakup dodatkowych akcesoriów basenowych. Co więcej, ostatnie lata pokazują, że już na przełomie kwietnia i marca może być bardzo ciepło, a wtedy będziesz już przygotowany na ochłodę. Nie warto więc skazywać się na gorączkowe poszukiwania w najmniej korzystnym okresie. Przygotuj się zawczasu i ciesz się kąpielą we własnym basenie ogrodowym!