svplfrende

Jakie niecki basenowe są najbezpieczniejsze dla dzieci?

W Polsce nie ma przepisów zobowiązujących właścicieli prywatnych basenów do ich zabezpieczenia, jednak zdrowy rozsądek to nakazuje. Szczególnie kiedy z basenu korzystają dzieci poniżej 5. roku życia. Odpowiednia niecka wraz z wyposażeniem zmniejsza ryzyko utonięcia lub długiego zanurzenia, które również może mieć tragiczne konsekwencje.

Głębokość i powierzchnia basenu

W każdym basenie może dojść do niebezpiecznego wypadku. Zabawa w basenie o głębokości 1-1,2 m jest nie tylko bezpieczniejsza, ale i bardziej przyjemna, ponieważ zmniejsza obawy i stres, jaki może wywołać zbyt głęboka woda. Baseny ogrodowe dla dzieci dostępne w kilku rozmiarach (szerokości 2,5-3 m i długości 4,7-6,5 m) pozwalają na wybór optymalnej niecki. Od niedawna w ofercie mamy nowy rodzaj niecki Comfort Bis o wymiarach 8,5 × 3,7 × 1,2 m. Model szczególnie polecamy do domów prywatnych i pensjonatów, w których przebywają małe dzieci.

Bezpieczne materiały i elementy ułatwiające korzystanie z basenu

Niecki wykonane z poliestru i laminatu nie wytwarzają szkodliwych substancji w kontakcie ze środkami do dezynfekcji wody czy w wyniku promieniowania UV. Baseny naszej produkcji są wyposażone w antypoślizgowe schodki, które ułatwiają korzystanie z basenu i chronią przed niekontrolowanym wpadnięciem do wody. Można w nich również zamontować funkcjonalne drabinki.

Instalowanie pokryw, siatek, płotków, alarmów

Dla zwiększenia bezpieczeństwa nad powierzchnią wody można zamontować szczelne pokrycie zwijane za pomocą korbki. Warto też pomyśleć o zamykanym na klucz zadaszeniu z poliwęglanu i aluminium. Basen można również odgrodzić od ogrodu siatką lub płotkiem. W 2009 r. opatentowano z kolei wykrywacz ruchu w wodzie, który aktywuje alarm dźwiękowy.