svplfrende

Jak wybrać zadaszenie basenowe?

Basen we własnym ogródku to doskonała forma relaksu po dniu pełnym ciężkich obowiązków. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to takie proste, jeśli nie ma się nad nim odpowiedniej ochrony. Myślisz o budowie basenu w ogrodzie lub już go posiadasz? Dowiedz się, jaką funkcję pełni zadaszenie basenu i dlaczego warto je mieć.

Do czego potrzebne jest zadaszenie basenowe?

Brak zadaszenia basenowego to przede wszystkim zdawanie się na warunki pogodowe, które niestety bywają kapryśne. Trudno skorzystać z basenu, kiedy pogoda nie dopisuje, jest zimno lub pada deszcz. To oczywiście niejedyna funkcja pokrycia basenowego. Zadaszenie basenu ogrodowego pozwala na zwiększenie higieny i bezpieczeństwa. Dzięki niemu do wody w basenie nie wpadają zanieczyszczenia, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Jest to szczególnie ważne, gdy z basenu korzystają również dzieci. Zadaszenie sprawia, że basen jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości, a koszty eksploatacyjne się zmniejszają.

Pokrycie basenu utrzymuje również wysoką temperaturę wody – zarówno po nagrzaniu naturalnym, jak i poprzez system podgrzewania. W ten sposób zmniejszają się koszty użytkowania basenu, ale też łatwiej z niego korzystać w dowolnie wybranym przez siebie momencie. To wszystko sprawia również, że znacznie wydłuża się sezon na pływanie i zabawę w ogrodowym basenie. Zadaszenie, z oczywistych względów, jest też zabezpieczeniem dla małych dzieci oraz zwierząt – chroni przed niebezpieczeństwem przypadkowego wpadnięcia do wody.

Kryty basen

Na co zwrócić uwagę wybierając daszek basenowy?

Zastanawiając się, co jest ważne, jeśli chodzi o pokrycie basenowe, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę jego wymiary i kształt. Znacznie łatwiej jest oczywiście wybrać odpowiedni daszek basenowy, jeśli Twój basen ma standardowe wymiary i możesz zdecydować się na gotowe rozwiązanie. Jeśli jednak Twój basen nie ma typowych wymiarów i kształtu, koniecznie weź pod uwagę jego indywidualne cechy i zdecyduj się na pokrycie stworzone na wymiar.

Duże znaczenie ma też wysokość zadaszenia. Z jednej strony jego wybór podyktowany jest indywidualnymi potrzebami i gustem. Jeśli jednak dysponujesz dużą posesją, najlepiej sprawdzi się wysokie pokrycie basenu. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne – pod daszkiem może znajdować się dodatkowa przestrzeń czy strefa do odpoczynku. Wysokie pokrycie bardzo dobrze też prezentuje się na rozległej przestrzeni.

Inną propozycją są zadaszenia zupełnie niskie. Ich najważniejszą funkcją jest ochrona wody przed zanieczyszczeniem i wychłodzeniem. Takie pokrycie basenu jest zdejmowane na czas korzystania z niego. Istnieją też daszki o średniej wysokości, które najlepiej sprawdzają się w niewielkich przestrzeniach posesji. Z powodzeniem umożliwiają komfortowe korzystanie z basenu, jednak nie zajmują zbyt wiele miejsca w ogrodzie.

Kryty basen

Polecane zadaszenia basenów ogrodowych

Wśród najczęściej polecanych zadaszeń basenowych znajdują się te, które są wykonane z poliwęglanu. Jest to nowoczesne tworzywo cechujące się bardzo wysoką odpornością, ale też dużą przeźroczystością. Dzięki temu zadaszenia basenów ogrodowychnie tylko skutecznie chronią wodę przed zanieczyszczeniami i utratą ciepła, ale także przez wiele lat doskonale się prezentują. Jeśli więc zależy Ci na jakościowym wykończeniu basenowej przestrzeni, które będzie efektownie wyglądać, weź pod uwagę daszki wykonane z poliwęglanu!