svplfrende

Jak urządzić ogród wokół basenu?

Baseny w ogrodzie to doskonały pomysł na aranżacje przydomowej przestrzeni. Możliwość letnich kąpieli na własnej posesji jest gwarancją całkowitego relaksu, odpoczynku oraz niczym nieograniczonej swobody. Aby jednak dobrze czuć się we własnym basenie ogrodowym, warto zadbać wcześniej o jego otoczenie. Podpowiadamy, jak zaaranżować ogród, który będzie spełnieniem marzeń zarówno najmłodszych, jak i dorosłych domowników.

Pomysł na ogród

Najczęściej spotykane pomysły na ogród dotyczą stworzenia miejsca, które będzie dla wszystkich domowników oazą spokoju po ciężkim dniu w szkole lub pracy, a także atrakcją, która dostarczy radości. Aby marzenia przekuć w rzeczywistość, wystarczy gruntownie przemyśleć swoje potrzeby oraz przygotować wstępny projekt. Dzięki temu krok po kroku będzie można zrealizować swoje śmiałe wizje. Jak najlepiej urządzić przydomowy ogródek? Sprawdzonym sposobem jest podzielenie go na strefy:

  • taras z częścią wypoczynkową i jadalną,
  • basen,
  • trawnik z miejscem na leżaki,
  • roślinność wokół basenu i tarasu.

O ile sam zakup mebli ogrodowych oraz leżaków nie wydaje się niczym skomplikowanym, o tyle aranżacja ogrodu z basenem może budzić pewne obawy. Dostępne w sprzedaży całoroczne niecki basenowe znacznie ułatwiają proces budowy kąpieliska, a jego posiadanie jest w zasięgu ręki każdego właściciela ogrodu. Zanim jednak zdecydujesz się na basen ogrodowy, zapoznaj się ze wpisem: Co trzeba wiedzieć przed zakupem basenu ogrodowego?

Jak urządzić ogród - niecka Imperial

Basen w ogrodzie — aranżacje

Dobry pomysł na ogród przed domem lub taras to już połowa sukcesu. Podczas urządzania własnego miejsca, warto zwrócić szczególną uwagę na możliwość relaksu i spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Świetnym towarzystwem dla basenu będą meble ogrodowe z technorattanu, które doskonale znoszą wilgoć. Dzięki temu nawet bezpośrednio po wyjściu z wody można zasiąść do posiłku lub położyć się na leżaku sprzyjającym kąpielom słonecznym.

Wymarzony basen ogrodowy i jego aranżacja powinny iść zawsze w parze. Inspiracje można znaleźć na stronach internetowych, jednak przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często zamierzasz korzystać z kąpieli. Basen w ogrodzie, który miałby się stać ważną codzienną rozrywką, obejmują różne inspiracje. W takim przypadku warto postawić na zakup niecki basenowej, która jest nie tylko wygodna, ale również najlepiej sprosta oczekiwaniom użytkowników. O tym, co należy zrobić w ogrodzie przed budową basenu, przeczytasz we wpisie: Jak przygotować ogród do budowy basenu?

Aranżacja basenu w ogrodzie wymaga zadbania o jego otoczenie. Wokół basenu można ułożyć płytki o antypoślizgowej strukturze, która pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Nowocześniejszym rozwiązaniem jest natomiast drewniany taras, który świetnie komponuje się z błękitem wody.

Trudno też wyobrazić sobie dobry pomysł na ogródek bez roślin. Najlepszym rozwiązaniem będzie montaż mobilnego zadaszenia z poliwęglanu, które zabezpieczy basen nie tylko przed nieczystościami, a jednocześnie nada szyku przestrzeni ogrodowej. W przypadku basenu całorocznego należy jednak unikać drzew bezpośrednio nad taflą wody. Pozwoli to wyeliminować problem zanieczyszczeń, liści i drobnych gałązek wpadających bezpośrednio do niecki basenowej. Zamiast tego warto postawić na iglaki, rośliny płożące oraz kwitnące kwiaty, które będą prawdziwą ozdobą podczas letniego relaksu.

Pomysł na ogród - niecka Comfort

Aranżacja basenu ogrodowego — dodatkowe wskazówki

Wymarzony ogród wymaga też odpowiedzi na pytanie, jak urządzić strefę relaksu. Kącik wypoczynkowy w ogrodzie powinien składać się z wygodnych leżaków, stolików oraz miejsca do grillowania i spożywania posiłków. Niedaleko położony basen ogrodowy to aranżacja, która aż sama prosi się o letnie spotkania ze znajomymi, gdzie każdy będzie mógł swobodnie popływać, zjeść posiłek, odpocząć i porozmawiać z bliskimi.

Istnieją różne pomysły na basen w ogrodzie, jednak jeśli ma on jak najdłużej spełniać swoją funkcję, warto zainwestować w dobre zadaszenie basenowe. Wersja z wytrzymałego tworzywa sztucznego z przesuwnymi drzwiami to wygodny sposób na osłonięcie wody w basenie przed zanieczyszczeniami lub utratą optymalnej temperatury. Takie zabezpieczenie będzie dobrą inwestycją dla osób, które chcą korzystać z basenu ogrodowego możliwie jak najczęściej w ciągu roku.