svplfrende

Jak działają odkurzacze do basenów?

Utrzymanie czystości  w przydomowym basenie ogrodowym może przysporzyć niepotrzebnych frustracji spowodowanych nieczystościami w niecce basenowej. Zwłaszcza gdy nie posiadamy odpowiednich narzędzi do czyszczenia niecki basenowej. Większe zanieczyszczenia ekspresowo opadają na dno, tworząc idealne warunki do rozwoju nieestetycznie wyglądających glonów i bakterii. Zdecydowanie nie jest to efekt, na którym nam zależy. Aby temu zapobiec, polecamy zaopatrzyć się w odkurzacz do dna i ścianek. Dzięki takiemu urządzeniu basen pozostanie czysty na dłużej, a my będziemy się cieszyć niezakłóconym odpoczynkiem w letnie dni.

Zasada działania odkurzaczy do basenu

Wśród urządzeń usprawniających proces systematycznego czyszczenia dna basenu oraz jego ścianek są m.in. odkurzacze basenowe tzw. automaty czyszczące. Sprzęty często wykorzystują do działania pompę basenową, która jest standardowo zainstalowana w basenie. W trakcie korzystania z odkurzaczy nie ma konieczności spuszczania całej wody z niecki basenowej, co oszczędza niepotrzebnych wydatków. Dzięki urządzeniom półautomatycznym i robotom czyszczącym bez wysiłku możemy zachować czystość wewnątrz basenu ogrodowego.

Zasada działania odkurzaczy do basenów jest prosta. Pompa zasysa wodę poprzez odkurzacz, wytwarza wysokie ciśnienie, a szczotki urządzenia zaczynają się obracać. Odkurzacz znajdujący się na dnie przemieszcza się po ustalonym torze, a także „wspina się” na ścianki. Porusza się samodzielnie na gąsienicach, dzięki czemu możemy zająć się bardziej przyjemnymi czynnościami, a basen zostanie wyczyszczony. Gdy urządzenie ominie jakąś powierzchnię, możemy z łatwością użyć go jeszcze raz i poprawić stan niezadowalających nas miejsc.

Urządzenia niezbędne do utrzymania czystości w basenie

Baseny i sprzęty z nimi związane dawno przestały być zarezerwowane wyłącznie dla nielicznych. Ceny tych urządzeń są dość niskie, więc stały się ogólnodostępne dla większej liczby osób. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy basenowych, począwszy od ręcznych, po półautomatyczne i automatyczne, więc każdy powinien znaleźć model o funkcjach i wydajności dopasowanej do potrzeb. Najlepszym wyborem będą te ostatnie z racji swojej praktyczności i komfortu użytkowania. Zdecydowanym numerem jeden polecanym przez producentów niecek basenowych jest automat czyszczący ZODIAC TORNAX, który dzięki systemowi smart motion poradzi sobie z całą powierzchnią basenu. Czas cyklu czyszczenia to 2,5 godziny.
 
Stosując roboty czyszczące, oszczędzamy siły, ponieważ roboty same, bez udziału człowieka szorują każdy zakamarek niecki basenu. Co więcej, korzystając z odkurzaczy automatycznych, nie ryzykujemy uszkodzenia czy odbarwienia powierzchni basenu. Dodatkowo zyskujemy mniejsze rachunki za zużycie wody, bo cały proces czyszczenia odbywa się pod wodą i nie wymaga jej wypompowania. Technologia ta sprawdzi się idealnie szczególnie w basenach o większych rozmiarach.